Iran Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Iran ForumLog in

Iran Forum helps you connect and share with the people in your life

descriptionناریاضیات Emptyناریاضیات

more_horiz
سلام
من از فن و این جور چیزا سر در نمیارم .هرچند وقتی کولری .لباسشویی . اتویی . سشواری و... خراب میشه دنبال من میفرستن .
خوب کاری به اینا نداریم .بریم سر اصل مطلب
سه تا میشه گفت معمای جالب ریاضی (شاید هم ناریاضی)که خیلی ساده هم حل میشن .
1- sin x/n=6
2 - 23=10/50
3- 5=2*2
هر کی بتونه هر سه رو حل کنه یک جازه از طرف من میبره.اون هم چه جایزه ای سوغاتی بسیار خوشمزه و معروف شهرمون.
خیلی هم لازم نیست به خودتون فشار بیارید .حلشون خیلی ساده است.

descriptionناریاضیات EmptyRe: ناریاضیات

more_horiz
درود و سلام :D
من اولی رو حل می کنم:
در رابطه sin x/n = 6 فقط کافیه حرف n از سینوس ( sin ) و حرف n از مخرج کسر x/n را با هم ساده کنیم ( حذف کنیم ) در نتیجه داریم six=6
به همین راحتی 41
به این میگن: ناریاضیات :[نیشخند]:

more_horiz
آقا من تا نفهمم اون سوغاتي خوشمزه و معروف شهرتون چيه معما حل نمي كنم :[نیشخند]:
شايد اون سوغاتي شهرتون رو اصلا دوست نداشته باشم چرا بايد به خودم زحمت بدم :{قاه قاه}: 21

more_horiz
سلام محمد علی .جواب سوال اولی که درسته 41 پس اون دو تا رو هم حل کن تا یک سوغاتی خوشمزه ببری.تا حالا فقط تونستی ظرفشو ببری پس سعی کن تا بقیه اش رو هم برنده بشی

آقا کاوه مطمئن باش که ازش خوشت میاد و اگه برات فرستادم دوباره هم سفارش میدی که برات بفرستم .

more_horiz
سلام سلام
فرصت موندن ندارم ..
............................
2 * 2 = 5
......

45 - 25 = 36 - 16
81/4 + 45 - 25 = 81/4 + 36 - 16
2^(9/2) + 9/2*5*2 _ 2^5 = 2^(9/2) + 9/2*4*2 _ 2^4

(و از اتحاد اول ؛ حالت دوم )

2^(9/2 - 5) = 2^(9/2 - 4)
9/2-5 = 9/2-4
5=4
5 = 2*2

.............................
و مصداق این تساوی و برابری رو ما در دولت نهم دیدیم ..
وقتی قدرت حل مسئله نبود دولت ناچار به فریب میشه ؛ چون اونموقع که شعار میداد و فقط دنبال بالا بردن آراء بود چشمهاش رو بسته بود و دهانش رو باز کرده بود و آینده و ناتواناییهاش رو ندیده بود ..
و وقتی به جایی رسید که روز به روز اوضا بدتر شد و کاری نتونست از پیش ببره ؛ وقتی قدرت ایجاد برابری نبود اون موقع تصمیم گرفته شد معنای برابری رو تغییر بدن و این همون برابری و تساوی هست که چهار سال پیش قولش به مردم داده شده بود ..
اما ما یاد گرفتیم پشت این تساوی فریب هست ؛ اعداد زیادی در نقش کلمات و شعارها در جریان تحمل این نابرابری به کار گرفته شدند تا ما فریب بخوریم که 5 = 4

و امان از روزی که خود حیله گر فریب حیله ی خود را بخورد و خود این نا تساوی را باور کند ..!!!!
و شاید دلیل این بی ادبی و به قول عده ای این افشاگری ( که البته هیچ یک از اینها بر مردم پوشیده نبود که اکنون افشاگری خوانده شود ) باور غلط کار امد بودن است ..
و این یعنی خود بزرگ بینی ؛ چرا که خود فراموش کرد او بجای حل مسئله ؛ خواست که مسئله را فریب دهد " اما خود فریب خورد ..
و هرگز ما فریب نخواهیم خورد .

more_horiz
سلام فائزه خانوم رسیدن به خیر .
ولی تو حل مساله نه .نتونستید خوب پیش برید .
شاید هم من متوجه راه حلتون نشدم . ولی هر چه توجه کردم به جواب نرسیدم.
و بعد هم اینکه هرسه سوال تو نصف خط حل میشه .
زود باشین که سوغاتی تو کنج اتاقم پوسیدا.

more_horiz
سلام دوباره
ببخش آقای آذر مینا خیلی فرصت ندارم توضیح بدم ..
ریاضی دوم دبیرستانو که یادتون هست ؟ اتحادا ..
فرمول اتحاد اول ؛ نوع دوم این بود :
(جمله ی اول به توان 2 – دو برابر جمله ی اول ضرب در جمله ی دوم + جمله ی دوم به توان دو )
...
دلم برا همتون تنگ شده ...

:{گريه}:
12
خیلی دوست دارم بمونم " ولی اوضاع درسا بی ریخت شده ... 53

more_horiz
از خلوتي سايت ميشه فهميد كه در حال حاضر اوضاع درسي اكثر ايران فرومي ها اساسي بي ريخت شده آبجي فائزه عزيز :{قاه قاه}:

more_horiz
نه فائزه خانوم کاری به اتحادا نداره که و بعدم از این راهی که میگین ثابت نمیشه .
دنبال یه راه خیلی خیلی ساده باشین .اسمش روشه ناریاضیات ولی خوب بخوای حساب کنی از لحاظ ریاضی هم منطقیه.
فعلا بای بای

more_horiz
سلام آذر مینای عزیز
اول بگم امروز دارم میرم بدرسم .. ؛ قول میدم ..؛ الانم اینجا نشستم منتظرم بیان دنبالم ..
:embarassed:
ما همیشه یه معلم ریاضی داشتیم ؛ میگفت زندگی عین حل مسائل ریاضی میمونه ؛ قشنگیش به اینه که همیشه تا دلت بخواد راه هست و هر کسی با توجه به افکارش روششو ؛ راهشو مشخص میکنه ؛من خیلی این حرفو دوست دارم و خیلی هم قبولش دارم ..
مهم اینه که اون راهی که ما انتخاب میکنیم ما رو به هدفمون برسونه ..
پس در حل مسائل ریاضی وقتی راه حل ما به جواب رسیده باشه نمیشه خرده گرفت چرا راه من به ذهنت نرسید و بعد جواب من رو فقط به خاطر اینکه از راه شما استفاده نشده رد کرد!!!!
خب البته که شاید بشه این مسئله رو به یک خط حل کرد و حتی شاید یکی غیر از شما بیاد و راه سومی هم ارائه بده ؛ صد البته ؛ اینکه قابل انکار نیست ؛ ولی خب نفر سومم حق نداره راه حل منو شما رو رد بکنه !! اون میتونه بیاد و فقط راه خودش رو ارائه بده ...
بعد آذر مینا " من اثبات کاملو واست گذاشتم ؛ شما چه جوری میگی اثبات نمیشه !!!!!! :shock: :!: :?:
من یکبار دیگه ساده واسط مینویسم ..
(سعی کن بگیریا ؛ چون دیگه توضیح نمیدیم )
63

...........................................................
در 10 مساوی با 10 بودن که شکی نیست !
10 - = 36 - 16
و
10- = 45 - 25پس میتونیم این دو عبارت رو مساوی قرار بدیم "
45 - 25 = 36 - 16
خب میدونین موقعی که تو یک مسئله عبارات کوتاه هستند ؛ دست ما برای حل مسئله بستست ؛ به علاوه به سختی میشه مسئله رو تجزیه کرد پس ما میتونیم در یک عبارت مساوی یک مقدار مشخصی رو به هر دو طرف عبارت اضافه کنیم ؛ با اینکار نه به درستی تساوی لطمه ای میخوره و هم راه برای ما هموار میشه ..
من احساس کردم چون IT میخونین حتما رشته ی دبیرستانتون ریاضی بوده ؛ و حتما دانشگاه ریاضیات گذروندین ؛ جریان اتحادام که اونقدر مهمن شما هر مرجعی رو خونده باشین غیر ممکنه حرفی از اتحاد نبوده باشه ..
به هر حال مهم نیست ؛ ببینین آذر مینا حالا واسه اینکه شما تشخیص بدین چه عبارتی رو باید اضافه کنین به صورت سوال نگاه میکنین " ( البته این قانون خاصی نداره ؛ مثل تست هوشه ) یه نگاه به صورت تساوی بکنین ؛ از جمله ی اول هر عبارت میشه جذر گرفت "
16 = 4 * 4
و
25 = 5 *5
و اما اگه اعداد دوم ما هم میشد ازشون جذر گرفت شاید میشد از اتحاد مزدوج استفاده کرد ولی میبینیم که 45 قابل جذر گرفتن نیست ...
پس ذهن من میره طرف اینکه من میتونم از اتحاد اول استفاده کنم !!
پس حالا میتونم اعداد دوم رو تجزیه کنم تا عبارتی رو که میخوام به تساوی اضافه کنم رو به دست بیارم ..
برای اینکار :
(با توجه به فرمول اتحاد که در پست قبلی گذاشتم )
4 رو در 2 ضرب میکنم میشه 8 ؛ و اما عدد 36 رو بر 8 تقسیم میکنم میشه 9/2 (حتما متوجه شدین )
(پس ما متوجه میشیم که اعداد دوم هر تساوی در واقع همون دو برابر جمله ی اول در دومه)
و اما در مورد تساوی دوم هم همینطور "
5 رو در 2 ضرب میکنم میشه 10 ؛ و اما 45 رو بر 10 تقسم میکنم میشه 9/2
پس متوجه میشیم که ما این حق رو داریم که به دو طرف این تساوی عدد 9/2 رو اضافه کنیم هم تساوی به هم نمیخوره و هم ما رو به شکل اتحاد میرسونه ..
9/2+ 45 - 25 = 9/2 + 36 - 16
واما چون در فرمول اتحاد اول باید دو جمله ی طرفین مزدوج باشه ما میتونیم دوباره 9/2 هر دو طرف رو به توان دو برسونیم
2^( 9/2) + 45 - 25 = 2^ (9/2) + 36 - 16
{ توجه کنین علامت ^ به معنی توانه }
خب ما الان از طریق ریاضی و بدون نا ریاضیات یک اتحاد به دست آوردیم که من شکل اون اتحاد رو مینویسم براتون :
2^(9/2 - 5) = 2^ (9/2- 4)
خب حالا این نا ریاضی از اینجا شروع میشه "
طبق نا ریاضیات من اجازه دارم توانها رو بزنم " و عبارتو ساده کنم ( توجه کنین نا ریاضیات یعنی نه اینکه هر کاری خواستیم بکنیم ؛ ناریاضیات یعنی فقط به چشم اکتفا میکنیم ؛ یعنی چنانچه توان ها با هم فرق داشتن حق نداشتیم ساده کنیم )
به هر حال با ساده شدن توان های 2 الان داریم "
(9/2 - 5 ) = (9/2 - 4)
9/2 - 5 = 9/2 - 4
و الان 9/2 رو از هر دو طرف ساده میکنیم و نهایت میشه
5 = 4
……………………
دیگه فکر کنم همه متوجه شده باشن " و امیدوارم که اینطور باشه ؛ چون بهتر از این نمیتونم توضیح بدم ..
53

more_horiz
حالا آقای آذر مینا نمیخوای جایزه بدی که بابا ما حرفی نداریم ؛ چرا بهونه میاری ..
من سه بار توضیح دادم دیگه بگی اثبات نمیشه ؛ دیگه من اصلا اینجا منتظر جایزه نمیشینم ؛ خودم با یه چماق پاپیون زده سینه خیز میام تا جنوبو با یه ضربه ی فنی از خجالتت در میام ..!!
:[نیشخند]: :pirat: :bball:

more_horiz
چشم ببخشید .
اصلا کی گفته که راه حل شما اشتباهه .شما اونو تحویل من بدین تا همه جایزه رو بکنم تو حلقومش . :[نیشخند]:
حالا برای اینکه یه کم جو عوض بشه مساله 2*2=5 رو خودم ثابت میکنم .قضیه sin رو هم که محمد علی ثابت کردن.
وقتی میگیم 2*2=5 پس 5=2*2
حالا با زیر هم قرار دادن دو تساوی و سپس جمع کردن طرفین باهم بدست میاد
2*2=5
5=2*2 +
----------
9=9 که ثابت شد .
خوب میمونه سوال 23=10/50
که حلش به عهده شما
همچنان جایزه تو کنج اتاق منتظر شماست

more_horiz
azarmina wrote:
چشم ببخشید .
اصلا کی گفته که راه حل شما اشتباهه .شما اونو تحویل من بدین تا همه جایزه رو بکنم تو حلقومش . :[نیشخند]:

وقتی میگیم 2*2=5 پس 5=2*2
2*2=5
5=2*2 +
----------
9=9 که ثابت شد .

(( کلمات را با ضمیرهای بی جا سرگردان نکنید " خوراکی خوشمزه شان ارزانی حلقوم خودشان (( خودتان )) 👅 ))

آذر مینا من مطمئنم الان شدیدا تحت فشار امتحانایی :flower:
(شما باید اول ثابت میکردی 2* 2=5 )

خب و به این ترتیب خواهیم داشت "
وقتی میگوییم
10/50 = 23
پس میشه نوشت 23= 10/50
10/50 = 23
23= 10/50
-----------
23/2 = 23/2که ثابت شد . 21

more_horiz
البته میشه از راه دیگه ای هم حل کرد "
وقتی میگوییم
10/50 = 23
پس میشه نوشت 23= 10/50
سپس طبق حل معادلات چند واکنشی شیمیایی میتونیم عباراتو زیر هم بنویسیم و ساده کنیم "
10/50 = 23
23 = 10/50
-----------
23 = 23
که ثابت شد .

در این مورد میشه 23 رو هم ساده کرد و آورد
10/50 = 23
23 = 10/50
-----------
10/50 = 10/50
که باز ثابت شد .

و بدین ترتیب دیگه به راحتی میشه ثابت کرد 2*2= 10
و دیگه اصلا بدون اینکه نگران باشین ملت کرکر بهتون بخندند میتونین همه چیزو مساوی قرار بدین . :[نیشخند]:
به نمونه ی بعد تبجل کنین " :78:

more_horiz
این روش آنقدر گسترده است که میشه در مورد همه چی به کار برد "
مثلا اثبات اینکه
آذر مینا = شاعر
خب میتونیم قرار بدیم
شاعر = آذر مینا
و عبارات و به روش واکنشهای شیمیایی من زیر هم قرار میدیم تا ساده کنم "
آذر مینا = شاعر
شاعر = آذر مینا
------------
شاعر = شاعر
بله من در اینجا آذر مینا رو زدم و ساده شد ؛ البته شما هم میتونین شاعرو بزنین ولی فکر میکنم همون آذر مینا رو بزنین بهتره ؛ راحت ترین ...
اما عزیزان تبجل کنین همه جا و همه چیز استثنا داره من جمله این روش به عنوان مثال شما هرگز نمیتونین ثابت کنین
آذر مینا = حسابدار !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
اصلا اثبات این موضوع بسیار کار پیچیده ایست ... 21

more_horiz
اینم آخرین پستم ...
آذر مینا جان شما چندی استراحت کن ؛ تا همچین یه نموره از فشار امتحانات کم بشه ..
مام داریم میریم دیگه ؛ خدا بخواد ؛ دیگه دوباره باید بچسبیم به کتابامون ؛ تازه دیروز یکی از منابع امتحانو پیدا کردم که هیچ چی ازش نخوندم ؛ ملتم منتظرن من بخونم بهشون یاد بدم ..
خلاصه اینکه اینقدرم دست و دلبازی نکن ؛ ورشکست میشیا ..( باز صد رحمت به اقای مرادی " بنده خدا دیگه اینقدر باهامون چک و چونه نزد ..)" تازه حالا که اینجوریه ؛ من اصلا حاضر نیستم هزینه ی پست جایزتو واسط بفرستم ؛ باید جریمه بشی ؛ خودت هزینشو بدی ..
نه اصلا خودت باید بیاری تا سر کوچه ( بدون استفاده از هیچ وسیله ی نقلیه ای ؛ باید خودت سینه خیز بیای :[نیشخند]: )
تازه اگه من قبول نشم ؛ باید خسارت وقتی رو که اینجام گذروندم واسه جوابای شما هم بذاری روشو بیاری ... :twisted:
(آره دقیقا ؛ میفهمم الان داری به خودت میگی چقدر گاهی زندگی سخت میشه ..)
خب اگه واقعا به این نتیجه رسیدی که ما برای این تصمیم بزرگت ارزش قائلیم ؛ یه طناب مناسب احوال خودکشی برات میذارم کنار وقتی جایزتو آوردی میدم بهت .. ( نه بابا زحمت چیه ؛ ما همیشه مدیون زحمات شما بودیم ..)
راستی کلاساتو شروع نکنی تا من بیاما ؛ من امتحانم مرداده غ یه خورده دیر میام ؛ صبر بکنیا ..
همگی موفق باشین 53
دوباره " فعلا ..
بدرود :{خداحافظ}:

more_horiz
سلام.
خوب اشکال نداره .
اصلا کی میتونه از پس این فائزه بر بیاد (حتی خودت)
خوب مساله سومی رو هم برات میحلم تا اینکه براحتی
23=10/50
در تقسیم 50 بر 10 وقتی خارج قسمت رو در بار اول 2 بگیریم (20=10*2) باقی مانده بدست میاد 30
پس اینبار تو خارج قسمت میزاریم 3 (30=3*10) و حاصل باقی مانده میشه 0 (این یعنی 23=10/50)
که البته میشه جوابهایی رو مثل 41 و 14 و 5 و 32 و ... رو هم بدست اورد

more_horiz
قا لب توجه محمد علی .کاوه و فائزه
همه اینا یک بهانه ست برای دور هم بودن .
وگرنه جایزه (هدیه)نه اهمیتی داره و نه ارزشی .
و همه میایم تا از هم بگیم و بخونیم .
ولی میدونم همشه اینا بی فایدست .چون اگه جایزتون رو ندم یه بنده خدایی سرم رو از تن دور میکنه و باهاش یه کله پاچه درست میکنه و میریزه دور .
به خصوص حالا که از درس و مقشش هم انداختیم . و ممکنه اون ملتی که منتظر خوندن ایشون بودن هم ضرر سنگینی کنن.
خوب مثل اینکه نه . هر چی دارم تو حیات اینجا قل میخورم و سرم رو به اشتباهی که کردم میکوبم فایده ای نداره.
باشه از قدیم گفتن کوه به کوه نمیرسه ما هم به هم نمیرسیم . برا همینه که کوتاه نمییای
خوب جدای از شوخی :
چنانچه مایل به دریافت سوغاتی هستین آدرستون رو برام برفستید تا من هم براتون برفستم .
ولی نه اینکه خوشتون بیاد و دوباره سفارش کنیدا .

more_horiz
اصلا نظرتون چیه یه مسابقه بذاریم .ببینیم کی میتونه تشخیص بده که سوغاتی ما چیه .
هر کی گفت دوبرابر جایزه میگیره.(کاملا هم جدی میگم)
یک راهنمایی " یکی از شهرهای جنوب استان فارس که تا بندر عباس هم یکی دوساعت بشتر فاصله نداره و مطمئنم که اسمشم شنیدید" :105: :?:
خوب انگاری باید برم .ننم(مادرم) سفره شام رو چیده باید چسبش بزنم 21 :[نیشخند]: :110:
التماس دوصدعا
بای بای تا ببینم کی میتونم بیام .

more_horiz
با سلام
یک راهنمایی بکنید تا ما بگیم سوغاتی چی هستش :[نیشخند]:
اسم شهرتونا که بگید کافی :[نیشخند]:
تقلب بده تا هم خدا خوشش بیاد و هم بنده ی خدا :[نیشخند]:
یادش بخیر قدیما سر امتحانات سوم راهنمایی میرفتیم توی دفتر وسوالاتو گلابی میکردیم :{قاه قاه}:
بعدشم یک نامردی لومون میداد :[نیشخند]: اما دیگه کار از کار گذشته بود :[نیشخند]:
حالا شما هم یک تقلب بده :[نیشخند]: ما به کسی نمبگبم !! :[نیشخند]:

more_horiz
اگه اشتباه نكرده باشم سوغات عمده شیراز آبلیمو و آبغوره است. ;)

more_horiz
[You must be registered and logged in to see this image.]

حدس من: مسقطی :[نیشخند]:

Last edited by mohammadali on Mon Jun 15, 2009 1:43 pm; edited 1 time in total

more_horiz
من كه مي گم باسلق :flower:
راستي بابك جون اين آذرمينا عزيز چپ و راست داره ميگه يه سوغاتي خوشمزه اس اونوقت تو ميگي آبليمو و آبغوره؟؟؟!!! :[نیشخند]: 21

more_horiz
با سلام به همه به خصوص محمدعلی .میگما بچه کجایی ؟ نکنه طرفای ما باشی . خوب جواب دادی ولی خوب نصف و نیمه است
یعنی راهی نمونده که بهش برسی خیلی نزدیک شدی .
و گویا یگی از بچه ها راهنمایی خواسته بود .باشه. بچه ی (البته حالا بزرگ شدما) لارستان
====من لعل را به سنگ خارا نمیدهم
====یعنی گراش(شهر من ) را به دو دنیا نمیدهم
حالا فقط مونده آدرس .چیزی دیگه نمی خوای؟
حالا دیگه گمون کنم همه متوجه شده باشید که سوغاتیمون چیه .بهتون قول میدم پست بعدی رو که حاوی جواب هم هست رو محمد علی میزاره . میگی نه! ...شاید هم .
شیرین کام باشید و خوش فرجام .

more_horiz
با سلام :[نیشخند]:

نوبته منه دیگه این شیرنی را از ان خودم کنم :[نیشخند]: 21

طبق اطلاعات عمومی که دارم باید يک نوع شيريني حلوايي به نام مسقطي باشه.

خره ما از کره گی دم نداشت :[نیشخند]: ببینم این دفعه شانس میارم :D

فقط یکم زیاد بفرست ..اخه پسر همسایون که ازش پرسیدم سوغاتی لارستان چیه گفت به منم بده :{قاه قاه}:
سوتی دادم :[نیشخند]:

شوخی بود دوستان. اگه من برنده شدم حاضرم که شیرنی را جناب اذرمینا بده به یکی از بچه های دیگه :[نیشخند]:

یا علی

more_horiz
آذر مینا جان چنانچه درصددی با این سوالای پیچ در پیچ ما رو بپیچونی شدیدا فکر کردی خیال کردی ..!!! :pirat:
اصلا حالا که اینجوریه باید دوتا جایزه بدی یکی واسه اونی که جواب سوالای ابّل گفته یکی هم واسه سوال دببمت .. :twisted:
حالا هر چند تا سوال دیگه میخوای بپرسی ؛ بپرسا ؛ مشکلی نیست ولی میدونی که در خط قبل تصویب شد برای هر سوال یک جایزه ؛ میترسم دیگه اونجوری دیگه من مجبور بشم شهریه ی آزادمو برفستم برات که بری برای همه ایران فرومیا جایزه بخری ... :bball:

more_horiz
شرمنده آذر مینا خواهش میکنم عصبانی نشو ..
بابا گور بابای مال دنیا حالا تو که داری میفرستی واسه همه یکی اضافه تر که چیزی نمیشه ..
( جلو اقا یدی ابرو ریزی نکنیا .. " قول میدم این علی اقا رو مجبور کنم که جبران کنه .. :[نیشخند]: )

[You must be registered and logged in to see this link.]

more_horiz
باشه تسلیم دیگه سوال نمیپرسم .
و اما دوستایی که مسقطی میخورن آدرس بدن تا براتون بفرستم(البته بعد از امتحانات .چون حالا خیلی سرم شلوغه)
ضمنا از حضور و همکاری همه تشکر میکنم .
و اما فائزه خانوم
باشه برای شما یکی اضافه تر میفرستم (آخه با این یکی اضافه تازه تعداد جایزه شما میشه یک 21 :[نیشخند]: : 53

more_horiz
اشکان آذرمینا عزیز
من ایرانی‌ام و ساکن تهران ...
Home is where the heart is

معروف‌ترین سوغاتی و شیرینی شهر لار حلوایی است که مسقطی نامیده می‌شود.
مسقطی ترکیبی است از آرد، شکر، نشاسته، روغن، مغز پسته و رنگ‌های گیاهی.
لارستان با وسعت ۲۰۹۶۴ کیلومتر مربّع وسیع‌ترین شهرستان استان فارس است و از شمال به زرّین‌شهر و جهرم و فیروزآباد، از شرق و جنوب شرقی به بندر عبّاس و بندر لنگه و از جنوب غربی و غرب به لامرد محدود می‌شود.

با تشکّر از موتور جستجو گوگل :[نیشخند]:

more_horiz
پس منم اينجا طرز تهيه مسقطي رو آموزش مي دم :D

مواد لازم:

150 گرم
نشاسته
300 گرم
شکر
100 گرم
کره
يک دوم فنجان
گلاب
3 فنجان
آب
مقداري
پودر پسته
يک دوم فنجان
بادام بو داده خرد شده

طرزتهيه
نشاسته را در يک ليوان آب سرد خيس مي کنيم پس از چند دقيقه آب روي نشاسته را خالي مي کنيم( بدينوسيله ترشي نشاسته گرفته خواهد شد) سپس 2 ليوان آب مجدداً به نشاسته اضافه نموده و روي آتش مي گذاريم مرتب بهم مي زنيم تا بجوشد وغليظ شود.
[You must be registered and logged in to see this image.]
شکر و گلاب را داخل نشاسته ريخته، کره را تکه تکه کرده و به مايه مسقطي اضافه مي کنيم و بهم مي زنيم تا کاملاً پخته و غليظ شود. در آخر کار، اگربخواهيم هم مي توان بادام بو داده را اضافه کرد و هم مي توان مقداري آب انار اضافه کرد . اگر با آب انار ترش شد مقداري شکر اضافه مي کنيم.
مسقطي را در ظرف مناسبي ريخته و روي آن را با پودر پسته تزئين مي کنيم همچنين مي توان مسقطي را بصورت تکه هاي کوچکي بريد و جدا کرد.

نکات تغذيه اي:
اين شيريني در کل داراي 3350 کالري انرژي مي باشد.

more_horiz
با سلام
فکر کنم من برنده شدم :[نیشخند]: بزنم به تخته :[نیشخند]:
میترسم تا امتحاناتون تمو بشه داغ این شیرنی به دل ما بزاری 21
خودم تعجب کردم برای یک بار انگار شانس اوردم :[نیشخند]:
با پست سفارشی بفرست :[نیشخند]:

اگه به یک نفر میخواهی شیرینی بدی من نمیخوام. سهم منو بده به یک نفره دیگه :[نیشخند]:
اگه واسه همه میفرستی منم میخوام :[نیشخند]:
یا علی

more_horiz
poopak wrote:

نکات تغذيه اي:
اين شيريني در کل داراي 3350 کالري انرژي مي باشد.

آخییییییییی قربونش برم که نکته ی تغذیه ای میذاره :[بوسه]: :D

نه ه ه ه ه ه ..!!!!! ها نه یعنی حلوام خوشمزستا " ولی نمیسازه به من ؛ نمیشه همون کلوچه ای که محمد علی آقا گفتو بررررفستی ..!!
تازه اوضاع حساب کتابتم که بی ریخته ؛ یه ماشین حساب وردار بیار حساب کن اینو که میگم : 1 + 1 = 2 به اضافه ی یک دونه اضافه تر مساویست با 3 .
آذر مینا جان میدونی که تو این دورو زمونه کار سخت گیر میاد ؛ تو که نمیخوای احیانا کارتو از دست بدی ؟ ! :twisted: :pirat:

more_horiz
منم اومدم :D
اگه يه جعبه اضافه اومد اونم بديد به من آقاي آذرمينا :[نیشخند]: 😆
خير از جوونيت ببيني :embarassed:

more_horiz
با سلام خدمت تمام دوستان
ظاهرا از این ناریاضیات خیری هم به ما رسید .
از دوست هرچه رسد نیکوست.

more_horiz
هر چه از دوست رسد نکوست

more_horiz
آذرمينا جون
سلام :flower:
ما الان چكار كنيم؟ :?:
آدرس بديم بفرستي برامون؟ :embarassed:

more_horiz
kaveh wrote:
آذرمينا جون
سلام :flower:
ما الان چكار كنيم؟ :?:
آدرس بديم بفرستي برامون؟ :embarassed:

منتظر چی هستی ؟درنگ نکن همین حالا آدرس بده(جمله پایینی رو به این ربطی نده آدرس رو برام بفرست تا سوغات رو برفستم ربات)
تو جون بخواه کاوه جون از ما که بدیم و شما کیسه بمالین :[نیشخند]: :flower: :{خداحافظ}:

more_horiz
میبینم دارین شیرینی قسط میکنید :[نیشخند]:
به جا ما هم بخورید
از بس این برنامه شک را دیدم و میگن با جرایم اینترنتی برخورد جدی میکنند
جرعت ندارم ادرس به کسی بدم
پس شما به جای ما بخورید و برای ما تعریف کنید !!!!!!!:{گريه}: :{گريه}:

ادرس : NO FOND
privacy_tip Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum
power_settings_newLogin to reply