Iran Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Iran ForumLog in

Iran Forum helps you connect and share with the people in your life

descriptionدلقک Emptyدلقک

more_horiz
یادت هست كه آن روز از من پرسیدی چرا باید من از میان این همه دین، اسلام را انتخاب کنم؟ دینهای گذشته مانند مسیحیت، یهویت و زرتشت و... هم قوانین و آموزه‌های خوب و خردمندانه‌ای دارند؟
آنها هم برای هدایت بشرند، آنها را هم پیامبران خدا آورده‌اند.
چرا انحصار طلبی؟!

لباس کوتاه، دستـان دراز
پاهای بلند، شلوار کوتـاه
کفش بزرگ، دهان گشاد

همه‌ی اینها تو را به یاد چه می‌اندازد؟ آری یک دلقک! دلقک، خنده‌دار و مضحک است زیرا تناسب ندارد. شاید جنس لباس او عالی باشد ولی قواره نیست. دهان او به خنده باز است ولی اندازه نیست.

اینها را برای چه می‌گویم؟

یادت هست كه آن روز از من پرسیدی چرا باید من از میان این همه دین، اسلام را انتخاب کنم؟ دینهای گذشته مانند مسیحیت، یهویت و زرتشت و... هم قوانین و آموزه‌های خوب و خردمندانه‌ای دارند؟

آنها هم برای هدایت بشرند، آنها را هم پیامبران خدا آورده‌اند.

چرا انحصار طلبی؟!

از تلخك برایت گفتم تا جوابت را داده باشم. نه، نخند، مسخره نمی‌كنم اتفاقا كاملا هم جدی می‌گویم. یك لحظه گوش كن:

عزیز من، به لباسها و کفشهای 5 سالگی، 10 سالگی و 15 سالگی‌ات توجه کن. همگی جنس خوب و عالی داشته‌اند. زیبا و چشمگیر بوده‌اند، اما اکنون برای تو که جوانی رشید و بلند بالا هستی قواره نیستند.

اگر بپوشی به خودت خنده را روا داشته‌ای.

ببخشید جسارت نشه محضرتون! میشی دلقك!!
خنده

خداوند بزرگ در دینهایی كه فرستاده است، سیر تکاملی قرار داده و هر دینی کاملتر و رشیدتر و بلند قامتتر از دین پیشین است. حتی پیامبران گذشته همواره نشانی و نام پاک پیامبر آینده را به صراحت بیان کرده‌اند. آخر می‌دانی! آدمی كه از آن ابتدا اینقدر رشد یافته نبوده، همانطور كه در امور دنیایی و از نظر تمدن در ابتدای راه بوده، در امور معنوی نیز كودكی بیش نبوده‌اند.

اصلا فكر نكن دین فقط برای معنویات است، نه، دین برنامه‌ی زندگی انسان در این دنیاست تا اینكه رشد و ترقی كند و به خدا برسد، لذا همین ادیان بوده‌اند كه با برنامه خود بشریت را همه جانبه به جلو برده‌اند حتی در مادیات، تا به حال دقت كرده‌ بودی كه تمام پیامبران از نظر علوم مادی هم دانشمند بوده و حتی مخترع بوده‌اند!

خیلی تعجب نكن!

در ضمن عجله هم نكن، برای تمام اما و اگرهایت جواب دارم.

شاید بپرسی پس چرا پس از پیامبر اسلام، حضرت محمد (صلی الله علیه واله) پیامبری نمی‌آید.

پاسخ کوتاه و گویاست. همانگونه که رشد جسمانی من و تو به نهایت خود رسید دیگر لباس بزرگسالی که خاتم لباسهاست، با قواره‌ای ثابت بر اندام ما تا پایان عمر می‌نشیند. تکامل عقلانی و وحیانی انسان نیز با پیامبر خاتم و پیام جاوید خداوند مهربان، یعنی قرآن، برای ما فراهم شده است. لذا خداوند فرمود: انا نحن نزلنا الذکر و انا له لحافظون حقیقتاً ما این قرآن را نازل کردیم و تا ابد از آن پاسداری خواهیم کرد.

آری خداوند لباسی بلندبالاتر و فاخرتر از اسلام، بر اندام بشریت نبُریده است این لباس زیبا، زیبنده‌ی جانت باد.
سوال

من با این نگاه، به تمام پیامبران الهی عشق می‌ورزم و بر آنان همیشه سلام می‌كنم، كه انسان را پرورش دادند و بزرگ كردند تا به دست پیامبر اسلام رساندند، اما هیچگاه لباسی كه آنان برای انسان آن دوران دوخته بودند را تن نمی‌كنم، چرا كه نه خود آنها اجازه می‌دهند و نه من دوست دارم كه كسی به من بخندد.

تو دوست داری كه مثل دلقك شوی؟
اگر سوالی مانده بپرس. خجالت نكش!
mohafez.blogfa.com :arrow:

descriptionدلقک EmptyRe: دلقک

more_horiz
سلام
عالي بود
با شما موافقم
موفق باشيد
privacy_tip Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum
power_settings_newLogin to reply