Iran Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Iran ForumLog in

Iran Forum helps you connect and share with the people in your life

descriptionبه نظر شما علت سوت و كوري فروم چيه؟ Emptyبه نظر شما علت سوت و كوري فروم چيه؟

more_horiz
سلام عرض مي كنم خدمت همه دوستان
يه چند وقتيه كه سوت و كور بودن ايران فروم مثل يه عقده سر دلم مانده
نمي دانم ولي فروم ديگه اون لطافت اوليه رو نداره به نظر من كه بيشتر به خاطر كم لطفي دوستان قديمي هسته نظر شما رو نمي دانم ولي جوري شده الان توي ايران فروم(البته قصد جسارت و توهين به هيچ كس رو ندارم و قبلاً معذرت مي خوام)احساس غريبي مي كنه

descriptionبه نظر شما علت سوت و كوري فروم چيه؟ EmptyRe: به نظر شما علت سوت و كوري فروم چيه؟

more_horiz
درود بر همگی

به نظر من همزمان شدن روزهای تابستون و ماه رمضون علت اصلی حضور کمتر دوستان است.
امیدوارم که اینطور باشه و دلیل دیگه ای مورد پذیرش نیست.
من که شخصاً درگیر نت برداری از یک پروژه کاری بلند مدت هستم ولی هر روز به فروم سر میزنم اما زمان و تمرکز کافی برای شرکت در بحثها رو ندارم البته این موضوع به صورت مقطعیه چرا که بعد از تمام شدن این کار دوباره در خدمت دوستان هستم و در واقع بیشتر در گفتگوها شرکت خواهم کرد.
خب این از وضعیت بنده و شاید بد نباشه که دیگر دوستان هم دلیل کمرنگ شدن حضورشون در فروم رو بگن.

ارادتمند همگی

26

descriptionبه نظر شما علت سوت و كوري فروم چيه؟ EmptyRe: به نظر شما علت سوت و كوري فروم چيه؟

more_horiz
سايت بعد از فيلتر شدن اينجوري شد

more_horiz
سلام .خدمت تمام دوستان
خدمت اقا حمید دوست عزیزم سلام مخصوص دارم
اقا حمید عزیز دلم
همین حضور کم رنگ تر شما باعث شده که خیلیا دلسرد بشن
چند ماه پیش سحر خانم لطف کردن و منو به این جمع دعوت کردند
از اون موقع تا حالا هر وقت تونستم اومدم
از بس مطالب پر بار بودن خدا می داند از وقت استراحتم کم می کردم که مطلبی از دستم نرود
تا پاسی از شب چندین نفر حضور داشتند
تو این مدت خیلی چیزا یاد گرفتم
ولی الان چی؟
ایا اون طراوت را دارد ؟
به نظر من چند عامل دست به دست هم دادند تا به این وضع دچار شدیم
عرض کردم دچار شدیم چون همه مقصریم
اول اینکه در این دو سه ماه دوبار ادرس عوض کردیم که بار اول اجبار بود ولی علت بار دوم را باید از مدریت پرسید.وایا این تغیر ادرس در این شرایط ضروری بود یا نه..
دوم خالی کردن صحنه توسط بعضی از اعضای اصلی که زیانش از مورد اول بیشتر بوده و باعث دلسردی بقیه اعضا گردید
سوم.نقش کم رنگ مدریت سایت در رهبری این گروه مجازی و عدم شرکت ایشان و سپیده خانم در بحثها
چهارم. که به نظر من از همه مهمتره و باعث ایجاد بی انگیزگی برای حضور شده بی محتوایی و سبک بودن بارعلمی و ادبی تایپکهای ارسالی از طرف دوستان می باشد.

امید وارم که همه بچه ها همیشه شاد و سر افراز و پیروز باشند چه انهایی که بودند و چه انهایی که هستند و چه انهایی که خواهند امد

یا علی مدد

more_horiz
سلام دوستان

حرفهای دوستان همهگی درسته ودر گمرنگ شدن حضور دوستان بی اثر نیست

ودلبل دیگه ای هم که بی تاثیر نبوده ونیست قعر و صلح های بی مورد دوستان

می ی باشد که با به جاشیه کشاندن مباحث ومطالب سایت و نبدیل نمودن سایت به بگو مگو های حاشبه ای در متن وبه حاشیه کشوندن مباحث ومطالب اصلی و علمی سایت

هر تازه واردی را د=ار سردرگمی و بی انگیزه گی و ندیدن مطالبی در خوره همچو نامی

ودر نهایت رفتن وپشت سر نگاه نکردن مینماید

عزیزان من قصد جسازت یه هیچکسی را ندارم و طرف سخنم شخش خاصی نیست

ودر اول خودم را میگم

به نظره منه حیران اگه من روزی قصد رفتن نمودم ومیحط سایت را برای خود مناسب ندیدم

اولا باید با پیشنهاد وراهکار سعی بر تامین نظر خود کنم واگر نشد

وبا شخصه بخصوصی مشکل دلشتم

هم پیام خصوصی وهم مدیریت هست واین دگر لزومی ندارد که

با طرح ان در مباحث عمومی و مطالبی کلیشه ای را عنوان و به حیثیت سایت

خلل وارد کنیم

دوستان منهای عده قلیل ما اکثریت زیادی است که سایت را میبینند و میخوانند

وان تازه واردی که تازه اومده فکر نکنم جهت دوستیابی ویا مباحث وموارد

اینچنینی ایران فزوم را ترجیح داده است

اگر فردا منه حیران قصد رفتن کردم یک خدا حافظی معمول برای عموم ویک بای بای مخصوص هم

در پیام خصوصی هم برای دوستان مخصوص

ومورد بعد هم اینه که وقتی منه حیرون مطلبی از حوضه درک وتخصص من خارج هستش لزومی

ندارد حتما با پروندن حرفی بیمورد نویسنذه ان مطلب زا که جهت پست مطلبش چه بسا

زحمات زیادی کشبده دلسرد کنیم

ودر برخی موارد ما به عوض جبهه گیری بهتر هستش انتقاد مفیدی ویا راهکاری سازتده ازاییه دهیم

ودیگر اینکه این مبحث قدیمی وچدبدی را که در بعضی چاها دوستان

عنوان میکنند گاهی تو ذوق میزند

ومن میتونم بگم اکثر چدیدیها از بیشتر موارد پربارترند

واگه هم میخواهید یهمدیگه روحیه بدین لطفا یواشکی چه ما جدیدیهایی مانند اقا

سهیل و اقا رضا و شاهین خان و حمیدرضا و چواد اقا واحمداقا و ملسه ومهتاب خانم .... داریم که

استادان چیره دست و بزرگی هستند

ببخشید منو چون گفتند بگید گفتم اخه ما یک دوستی را دعوت به فروم کرده بودیم

پیام داده بود انجا محل گلایه و خا له... خیلی بهم بر خورده بود

که اینها را بگم یک روزی

more_horiz
باسلام خدمت همه دوستان
تشكر مي كنم از همه دوستاني كه پيام گذاشتن هدف من هم از اين تاپيك اين بوده كه مشكلاتي كه باعث شده ما الان به اينجا برسيم مطرح بشه و اين مشكلات رو رفع كنيم تا فروم به همون لطافت اوليه برسه
ممنون

more_horiz
سلام علیکم جمیعا
داش حیران من اصلا متوجه منظورتون نشدم !!!! 12 ا
در مورد مبحث قدیمیا و جدیدیا که ای بابا این اسمایی رو که گفتین که هیچ کدوم جدیدی نیستن" این داش شاهین که اینجا زیر خاکی شده بنده ی خدا 3 بقیه هم که جدید نبودن
بعدم این بحث قدیمو جدید از کجا سر در آورده ؟ نکنه دوباره فاطمه رجبی حرف زده ؟ 21 ما که اینجا از این حرفا و از این بحثا نداشتیم 24 ا قدیمو جدید نداریم ؛ و مطمئن باشین اگه گاهی چیزی گفته میشه فقط اینه کهگاهی جای خالی بعضی از بچه ها حس میشه ؛ مثل سحر ؛ دآش فرهاد ؛ دآش کاوه ؛ آقا یدی ؛الناز ؛ ناهید ؛ آیدا ؛ مهسا و بقیه .. عین موقه هایی که شما نیستینو ما دلمون براتون تنگ میشه
ولی من میدونم اینا همه حرفه " رگ خواب این فروم دست منه ؛ من میدونم شما همتون قالو قیل خونتون افتاده ؛ آبجی فائزه ماس دوباره یه ولوشوئی برپا کنه که دوباره همگی سر حال بیاین 61 ا
74

more_horiz
سلام دوستان
ابجی فابزه
این موردی که میفرمایید حتما بوده که حیران از ان سخن گفته است یکبار دوست عزیزی

به من پیام خصوصی دادند و مرا به دیدن مبحثی ارجاع دادند

که لازم نمیدونم دوباره باعث کشودن مبحث کلیشه ای دیگری بشه

وفکر نکنم یاد دوستان قدیمی هیچ ادم عاقلی را یه واکنش وادارد چنانچه این دوست ما را این مراد نبوده

امیدوارم که دوستان عزیز و بزرگوار با طرخ مطالب علمی امورشی و تفریحی و سر گرمی های

خلاقانه باعث رونق سایت شوند بدون مطالب ومباحث بی ثمر
16 16

more_horiz
12

more_horiz
بنده بطور همزمان در ایران فروم و چند سایت و وبلاگ عضو هستم.پس از اتفاقات اخیر در جامعه ی ما ، روند روی آوردن به سایتها و بلاگها بطور کلی رو به کاهش نهاده . برخی سایتهای تخصصی هنوز مراجعه کنندگان خود را دارند ،اما سایتهایی نظیر ایران فروم که گستره ی زیادی را در بر میگیرند ، عموما با ریزش نفرات روبرو شده اند.اگر بادقت نظری به خروجی اطلاعات نرم افزارهایی مانند لایک خور ، پرشین استات،وبگزار و امثالهم بیندازید بخوبی متوجه خواید شد که پس از سایتهای خاص اکنون گرایش بسمت سایتهای دوستیابی بشدت بالا رفته و بسیاری از خوانندگان قبلی سایتهایی نظیر ایران فروم ترجیح میدهند به نحوی فعالیت خود را در آن سایتها ادامه بدهند. بخشی نیز که اهل بحث و طرح مسائل جدی و یا مباحث علمی هستند عموما پس از چند جلسه و ارائه ی نظر در یکی دو مبحث سکوت اختیار کرده و از حالت کاربر فعال به شکل کاربر مخفی و مهمان درآمده و پس از چندی ترک سایت میگردند.گذشته از یکی از خصوصیات مهم ما ایرانیان که بی حوصلگی ، بی توجهی به حرف دیگران نمونه ی بارز آن میباشد. عدم توجه به ارزش مطالب ارائه شده و صرفا کپی پیست نمودن عناوین باعث ایجاد رکود و عدم انگیزه در اینگونه اجتماعات مجازی میگردد.
بنظر اینجانب پیگیری مدیران سایت در جلب کاربران جدید . دعوت از نویسندگان دیگر سایت و بلاگها بعنوان عضو افتخاری ، ایجاد زمینه برای پستهای تخصصی در هر زمینه که باعث رجوع کاربران نت به این سایت گردد، درج نام منابع و نویسندگان اصلی مطالب در پانوشت پست ها ، امکان ارائه ی لینک و تبادل لینک با دیگر سایتها و وبلاگ ها و مواردی نظیر این میتواند در ارتقای عده ی کاربران موثر افتد.
یک مطلب دیگر هم که بنده به کرات در این سایت دیدم ، نظر قهوه خانه ای و کودکستانی به این سایت است .نظراتی منباب اینکه ما دوست آنچنانی همدیگر هستیم و مرتب برای هم غش و ضعف میرویم . اینکه هرکاری در توانمان است انجام میدهیم تا این جمع دور هم باشد(که مورد کذب آن حداقل در جریان نمک آبرود ثابت شد)
بستن عناوین خیالی نظیر استاد و غیره به ناف همدیگر ، خود نشانگر ترس از امکان رویارویی و درگیری فکریست . اگر واقعیت ها را ببینیم ، ما و بسیاری نظیر ما ،آدمهایی متوسط هستیم که بنا بر مقتضیاتی در اینگونه سایتها گرد آمده ایم.نمیشود از یکطرف گفت این سایت محلی برای بحثهای علمیست بعد از آنطرف با کوچکترین بحثی یکطرف قضیه زود لب ور بچیند و از سایت قهر کند و یا حتی بدتر از آن به موضع چاپلوسی بیفتد . این شیوه ای نادرست از ارزیابی خود و دیگران است .اینهمه پست کپی پیست صدتا یک غاز که بنا بر آمار خود سایت تعداد خوانندگان آن هیچگاه از یک رقم تجاوز نکرد در اینجا زده شده ، آن وقت صدای یکی در نیامده که آقا جان اینهمه اصرار بر اینکه آقا یا خانم ایکس بیاید و 60 تا پست را در تمامی عناوین در این سایت کپی کند چیست ؟آیا هنوز آنقدر کودکیم که از دیدن نام خود در عناوین دچار غش و ضعف بشویم ؟ در کنار آن دوتا موضوع اساسی هم که نوشته بشود یا حتی کپی پیست بشود هنوز سی دقیقه از ظهور آنها بر صفحه ی اصلی سایت نگذشته زیر تلی از مطالب مسخره و بی ارزش گم و له بشود.حرف زیادست فعلا بیش ازین نمیگویم و سر دوستان را بدرد نمی آورم.

more_horiz
سلام شاهين عزيز
من با نظر شما كه فرموديد كپي پيست كردن مطالب يه خورده اي مخالفم
آخه اين حقير هنوز اينقدر ذهنم كامل نيست كه بتونم به صورت روزانه مطالب زيادي رو بفرستم و بيشتر سعي مي كنم مطالبي رو كه به نظر خودم مي رسه اون چيزي رو كه در توان دارم مي زارم و اون چيزي رو كه بلد نيستم از جاهاي ديگه قرار مي دم
بايد اين رو هم مد نظر داشته باشيم بايد از تجربيات ديگران استفاده كنيم

more_horiz
حاج رضای عزیز
من اصلا منکر مزایای استفاده از تجربیات دیگران و کپی پیست مطالب آنان نیستم .اما معتقدم که برای هرچیزی بالاخره باید یک ارشگزاری باشد. من دوست دارم که ایران فروم محل شاد و سرشار از خنده باشد اما در کنار آن ولو به اندازه ی کم به مطالبی جدی نیز پرداخته شود.
این نظر را در بعضی از سایتها و بلاگها هم گذاشته ام. برخی دوستان هم معترض شده اند که ما قلم رسایی برای نوشتن نداریم تکلیف ما چیست ؟
ابتدا بعرض برسانم که قلم خوب مانند بسیاری تواناییها مستلزم تمرین است. این یک. دوم آنکه ما که اینجا یک انجمن ادبی نیستیم .همینکه اگر چیزی نوشته شد صرفا خواننده نباشیم و نظر خودمان را هم درج کنیم به رونق سایت کمک شایانی میکند.

more_horiz
در زمینه ی مشارکت نظر شما را به یک پست نمونه از یک وبلاگ جلب میکنم که با وجود سن کم خود بخوبی خوانندگان را وادار به اظهار نظر و مشارکت مینماید
[You must be registered and logged in to see this link.]
اگر به تعداد هیت این بلاگ دقت کنید متوجه عددی حدود 314000 میشوید. بنده بخوبی اطلاع دارم که گهگاه خوانندگان یک پست این وبلاگ و یا وبلاگهای مشابه به رقم ده هزارنفر هم میرسد.

more_horiz
سلام بر تمامی دوستان
من با نظر آقا شاهین موافقم مضافا اینکه بعضی از دوستان فقط پست میگزارند و مشارکتی در بحثها ندارند و توجهی به مباحث دیگران ازخود نشان نمیدهندو حتی پاسخی هم به مطالب دوستان در پست ارسالی شان ندارند و این منجر به تک محوری و خودرآیی و خود خواهی میگردد
privacy_tip Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum
power_settings_newLogin to reply