Iran Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Iran ForumLog in

Iran Forum helps you connect and share with the people in your life

descriptionتاریخچه موسیقی ملل(7) Emptyتاریخچه موسیقی ملل(7)

more_horiz
تفاوتهای موسیقی شرق و غرب

بسیار واضح و طبیعی است که موسیقی ملتهای مختلف از بسیاری از جهات چه از نظر فنی و هنری و چه از حیث اجتماعی و فرهنگی متفاوت باشد.بدین طریق موسیقی غربی با موسیقی شرقی بطور ریشه ای و پایه ای با هم تفاوتهای اساسی دارند و موسیقی کشورهایی همچون المان - فرانسه - ایتالیا و روسیه با اینکه از نظر پایه به هم نزدیک اند از حیث کیفیت و حالت با یکدیگر تفاوتهایی دارند. بطور اصولی گام دیاتونیک و فواصل پرده و نیم پرده پایه موسیقی غربی ( گام بزرگ و اقسام مختلف گام کوچک )است .

ولی گامهای ایرانی از 24 فاصله ربع پرده تشکیل می شود . همین مسئله است که موسیقی ایرانی را از موسیقی غربی متمایز و مجزا می کند . اختلاف مهم موسیقی ایرانی با غربی در واقع وجود گامهای متشکل از نیم پرده در موسیقی غرب فواصل ربع پرده در گامهای موسیقی شرقی و حالات خاص هر دو نوع موسیقی می باشد.

در حقیقت خاصیت درون گرایی بودن الحان و نغمه های شرقی وعلاوه بر آن خلاقیت بداهه نوازی و حرکات ملودی است که از جمله اختلافات موسیقی ما موسیقی غربی می باشد. در حالی که موسیقی غربی چه به شکل یک اتود کوچک و چه به شکل اجراهای عظیم ارکستری بر پایه اصول و قواعد و اهداف زیبایی شناسانه تصنیف می شود و بدیهه سازی و آزادی تغییر لحن موسیقی شرق جزو کیفیات موسیقی غربی نیست

Last edited by یاس سفید on Sat Jul 31, 2010 10:36 am; edited 1 time in total

descriptionتاریخچه موسیقی ملل(7) EmptyRe: تاریخچه موسیقی ملل(7)

more_horiz
سلام یاسی جونم 1 ا
فکر کنم اینجا یه اشتباه تایپی پیش اومده عزیزم "
گام ایرانی از 24 فاصله ی ربع پرده تشکیل شده
مرسی عزیزم
1

descriptionتاریخچه موسیقی ملل(7) EmptyRe: تاریخچه موسیقی ملل(7)

more_horiz
فائزه گلم نوشته:
سلام یاسی جونم 1
فکر کنم اینجا یه اشتباه تایپی پیش اومده عزیزم
گام ایرانی از 24 فاصله ی ربع پرده تشکیل شده
مرسی عزیزم
1

سلام عزیز دلم 1
ببخشید
دیر متوجه شدم
شما درست می فرمایید
درستش کردم