Iran Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Iran ForumLog in

Iran Forum helps you connect and share with the people in your life

descriptionاینک نوبت پائولو کوئیلوست!!! Emptyاینک نوبت پائولو کوئیلوست!!!

more_horiz
برخی از صاحب نظران ، پائولو کوییلو را متعلق به نوعی از جریان معنویت منسوخ اومانیستی می دانندکه به شدت مورد توجه نظام سلطه بوده وتوسط رسانه های وابسته تبلیغ و ترویج می شود. معنویتی که فاقد شریعت است و بر آموزه های مسیحیت یهودی شده(یا همان صهیونیسم مسیحی) تاکید دارد و از همین رو بیشتر مورد عنایت نظام سلطه است تا در مقابل موج بیداری اسلامی قرار گیرد. شاید از همین رو وی از اعضای دائم کنفرانس داووس(Davos) به شمار می آید که هر سال با حضور شخصیت های مهم سیاسی و اقتصادی قدرت های غربی و کشورهای پیرامونی تشکیل می شود. سخنرانی پائولو کوییلو در همین کنفرانس داووس به سال 2001 و در جمع سرمایه داران بزرگ درباره نوع عرفانی که ترویج می کند، باعث شد تا شیمون پرز ( از سران صهیونیسم و نخست وزیر سابق اسراییل) از وی تجلیل به عمل آورده و بگوید:
"معنویتی که شما مبلغ آن هستید درخاور میانه برای ما بسیار مفید است "

[You must be registered and logged in to see this image.]

از راست : آرش حجازی ، پائولو کوییلو و عطاالله مهاجرانی

شاید برای کسانی که خواننده ترجمه های آثار پائولو کوییلو در ایران هستند ، نام آرش حجازی ، آشنا باشد. همان مترجم انحصاری داستان های نویسنده برزیلی و دارای مجوز رسمی از شخص کوییلو برای این ترجمه ها ( که این مجوز را همراه دستخط پائولو کوییلو در مقدمه اغلب کتابهایی که از وی ترجمه و انتشار داده ، درج کرده است) و البته از موسسین انتشارات کاروان .

اما یک گروه دیگر نیز با نام آرش حجازی آشنا هستند ( که البته گروه وسیع تری را تشکیل می دهند) همان گروهی که به دلائل مختلف بیش از یک سال است ماجرای قتل مشکوک زنی به نام ندا آقا سلطان را تعقیب می کنند. بله آرش حجازی همان به اصطلاح پزشکی است که ظاهرا چند روز پیش از حادثه مرگ ندا آقا سلطان به ایران آمده و در لحظه اصابت گلوله به آن زن ، گویا در چند قدمی او قرار داشته و اصلی ترین شاهد ماجرا بوده و بعد هم به ادعای خودش برای نجات ندا از مرگ تلاش هایی به خرج داده که پس از لحظاتی با اطمینان یافتن از مرگ وی دست از آن تلاش ها کشیده و از صحنه خارج شده است! ( تحقیقات بعدی و از جمله صحبت های استاد موسیقی ندا آقا سلطان معلوم کرد که وی در آن صحنه فوت نکرده ، همچنان زنده بوده و پس از انتقال با اتومبیل و در بیمارستان دار فانی را وداع گفته است!)

دو روز بعد چهره همین جناب آرش حجازی بر صفحه تلویزیون شبکه های مختلف تلویزیونی خارج کشور مشاهده گردید(سرعت ایشان در خروج از کشور هنوز مورد بحث محافل مختلف است!!) که در مصاحبه های متعدد حرف هایی زد (از جمله اصابت گلوله به ندا از جلو ، یا برخورد گلوله به آئورت او و یا نحوه تشریح صحنه و ...) که نادرستی اکثر آنها توسط تحقیقات انجام شده یا صحبت های سایر شاهدان ماجرا و یا حتی حرف های بعدی خودش معلوم شد.

از آوردن ادامه ی خبر به علت طولانی بودن آن پرهیز کردم ولی میتوانید محتوای کامل این نوشته را در خبر آنلاین ببینید
[You must be registered and logged in to see this link.]

descriptionاینک نوبت پائولو کوئیلوست!!! EmptyRe: اینک نوبت پائولو کوئیلوست!!!

more_horiz
پائولو کوئیلو و ندا آقا سلطان ، عجب سنخیتی ؟
ببین تفاوت ره از کجاست تا به کجا؟

more_horiz
سلام دوستان
متاسفانه بسیاری از دوستان بدون توجه به واقعیات مباحثی رو مطرح میکنند که اصلا توجیه درستی نداره
خود آرش حجازی از نویسندگان خوب ایران هست

more_horiz
سلام
عشق ، یعنی خدا و مرگ به معنای آن است که یک قطره از این عشق ، به سرچشمه اش باز گردد.
عشق نه بزرگ است و نه کوچک ؛ عشق فقط عشق است .
خداوند در شب بیداریها با توست و اشکهایت را با عشق خود پاک می کند .
سه چیز می ماند : ایمان ، امید و عشق ؛ اما برترین آنها ، عشق است .
اگر عشق بورزید ، در ماورای شریعتید حتی اگر بر این آگاه نباشید .
عشق مستلزم آن است که از تمامی قوانین خداوند پیروی کنیم .
ایمان فقط راهی است که ما را به عشق اعظم می رساند .
جایی که عشق باشد ؛ انسان هست و خدا هست .
عشق راز زندگی است .
کسی که عشق ورزیدن را می شناسد ، راستی را به اندازه هم نوعش دوست می دارد .
عشق می ورزیم ؛ چرا که نخست او به ما عشق ورزید .
حضور در زندگی جاودانه یعنی شناختن عشق .
عشق اینجاست ، در اکنون ما حاضر است ؛ در همین لحظه .
زندگی فقط فرصتی برای آموختن عشق است .
عشق نه دادنی است و نه گرفتنی ؛ عشق شریک شدنی است .

پائولو كوئیلو

اینها نمونه ای از نوشته های پائولو کوئیلو هست
میشه بپرسم کدوم یک از نوشته های پائولو کوئیلو مورد توجه سلاطه گران هست تا ما هم بدونیم
من اکثر کتابهای این نویسنده برجسته رو خوندم و انتهای تمام نوشته های این نویسنده شناخت کامل انسان از خدا و رسیدن به خداست
واقعا برای بعضی از دوستان متاسفم
43 43

more_horiz
آقا جواد ممنون از اینکه نظرتون رو گفتید
من هم با شما موافقم
البته پست اول این تاپیک احمالاً از یه سایت خبری داخلی نقل قول شده که فکر نمیکنم در این مورد به توضیح بیشتری نیاز باشه.
اما اینکه گفته میشه پائولو کوئلیو متعلق به نظام سلطه هست و توسط این جریان تبلیغ و حمایت میشه نشان دهنده اینه که نویسنده این مقاله اطلاع کافی در مورد پائولو کوئلیو نداشته.
من یک فایل پی دی اف که از سایت فارسی پائولو کوئلیو دانلود کرده بودم رو اینجا میزارم و خودتون بخونید و قضاوت کنید.
نوشته های پائولو کوئلیو تحول بزرگی در زندگی من و دوستانم داشته و از این بابت ایشون رو ستایش میکنم

[You must be registered and logged in to see this link.]

more_horiz
سلام
زندگي من رو هم واقعا متحول كرده
راستش فقط از اين ناراحتم كه چرا ما كه علم و دانش كافي هم داريم در مورد هر چيزي بدون اينكه تحقيق كنيم و درستي يا نادرستي مطلبي رو بدونيم در موردش صحبت ميكنيم

more_horiz
احمد جان کاش توضیح میدادید که این تاپیکشما چه چیزی را میخواد برسونه

اگه از لحاظ خبری گذاشتید که دارای ایراد است

اگه موردی تحلیلی است که حداقل تحلیل خودتون را هم میگذاشتید

اگر به جهت مطلبی ازاد هم با انچه که از اندیشه شما ما تاکنون گرفتیم متفاوت هستش

البته دوست عزیز من نمیخوام شما را انتقاد کنم ویا خیلی برام موردی جدی و قابل بحث

ولی خوب دوست عزیز خوب است روشنمان کنید

چون این نویسنده تا همین دیروز برای خیلی از ایرانیان اهل مطالعه

نویسنده ای خوب و با مطالبی اموزنده و در جهت ابعاد مختلف

شخصیت انسانی ومعنوی دارای نظریاتی مثبتوستودنی بود وحال

چون اقایان ارش حجازی و مهاجرانی چون با ایشون عکس انداخته اند

و یک سر معا دله را هم به ندا اقا سلطان وصل ودر نهایت ایشون را

از نظریه پردازان صهیونیزم بدانیم و...و..و.. من جیرانم

more_horiz
جواد جان و حمید رضای عزیز دقیقا چیزی که می فرمایید درسته و صحت اینها رو نه تنها خوانندگان بلکه استقبال جهانی از آثار او تایید می کند
این مطلب رو از سایت خبر آنلاین گرفتم و منظور بنده نیز این بود که تهاجم سیاسی کشور برای جبران نواقص خود به ایشان و آثارشان شروع شده و مانند جناب مهاجرانی به ارتداد از دین و دیگر مثائل متهم می شوند
همین 16

more_horiz
ممنون از توضیحت احمد جان . تفسیر حیران عزیز هم ستودنی بود. با هر دوی شما عزیزان موافقم.

ارداتمند 16

more_horiz
سلام
ممنون احمد آقا که نظر خودتون رو در مورد این پست فرمودید من قصد جسارت به شما رو نداشتم منظور من هم شما نبودید
متاسفانه بیشتر مردم آگاهی کافی ندارن و بعضی از اونها هم آگاهی دارند ولی نمیخوان از اون آگاهی استفاده کنن
فقط میتونم بگم هر کسی که میخواد پائولو کوئیلو رو بهتر بشناسه توصیه میکنم کتاب کوه پنجم رو که از نوشته های این نویسنده برجسته هست بخونه که در مورد عرفان نوشته شده
مخلص همه دوستان ایران فروم هستیم 16

more_horiz
آقا جواد مردم ذهنشون در دست رسانه هاست
که جنگ رسانه ای هم خیلی وقته شروع شده
قول می دم اگه سیاست های کلی نظام بخواد و صدا و سیما هم کمک کنه چهره ی این نویسنده از اینی که هست به یک کافر و ملحد تبدیل میشه و مردم به سادگی قبول می کنند

more_horiz
سلام
مهم یه چیزه آقا احمد
واون اینکه کسانی که باید بفهمند میفهمند
قشر تحصیلکرده جامعه شعورش و آگاهیش خیلی بالاست و مهم هم همین دسته از مردم هستند

more_horiz
ولی اکثریت تعیین کنندس که همون ها هم تعیین می کنن و اونایی که می دونن هم به پیروی از کفار محکوم شده و راهی جز ترک همرنگ مردم شدن ندارند
privacy_tip Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum
power_settings_newLogin to reply