Iran Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Iran ForumLog in

Iran Forum helps you connect and share with the people in your life

descriptionنمازجمعه به امامت یک زن در انگلیس: تصویر Emptyنمازجمعه به امامت یک زن در انگلیس: تصویر

more_horiz
[You must be registered and logged in to see this image.]

خانم «راحیل رضا» نویسنده کانادایی پاکستانی تبار 60 ساله، در اقدامی کم سابقه امام جماعت نماز جمعه جمعه گذشته در «مرکز فرهنگی اسلامی» شهر آکسفورد در انگلیس بود. وی همچنین علاوه بر امامت نماز جمعه، سخنرانی دو خطبه جمعه را ایراد کرد.

گفتنی است این نماز جمعه به امامت یک زن در حالی برگزار شد که تا چند روز دیگر یک کنفرانس بین المللی تحت عنوان «اسلام، راهی به جلو» در دانشگاه آکسفورد برگزار خواهد شد. این کنفرانس قرار است از یازدهم تا سیزدهم ژوئن آینده برگزار شود. این نماز جمعه به اصطلاح مقدمه و پیش زمینه ای برای آماده کردن مسلمانان برای آن کنفرانس به شمار می‌رود.

«مرکز فرهنگی اسلامی» شهر آکسفورد همچنین از مسلمانان زن و مرد که موافق مساوات و برابری بین دو جنس در اسلام هستند دعوت کرد که حضور با شکوهی در نماز جمعه این هفته داشته باشند اما گویا درخواست این مؤسسه مورد استقبال مسلمانان قرار نگرفت زیرا اخبار رسیده حاکی از آن است که این نماز جمعه نه تنها با شکوه نبوده بلکه با حضور تعداد بسیار کمی از نمازگزاران برگزار شد.

در پایان گفتنی است خانم «راحیل رضا» حدود پنج سال پیش نیز نماز جمعه مشابهی در شهر تورنتو، پایتخت کانادا برگزار کرد و پس از آن بلافاصله مورد تهدید افراد ناشناس قرار گرفت و ناگزیر از کانادا فرار کرد.

پس از آن طی گفتگویی رسانه ای گفت: من واقعا در حد یک امام جمعه نیستم بلکه با این کار فقط می‌خواهم به نمازگزاران یادآوری کنم که حدود 50 % از پیروان دین اسلام را هم زنان تشکیل می‌دهند.

descriptionنمازجمعه به امامت یک زن در انگلیس: تصویر EmptyRe: نمازجمعه به امامت یک زن در انگلیس: تصویر

more_horiz
مگه میشه در اسلام نماز جماعت زن باشه ؟
شاید زن ها برای خود ِ زن ها بشه
ولی زن ها برای مردها فکر نکنم
و احتمال میدم که اصولا" زن نمی تونه امام جماعت باشه
این برای اولین باره که من می بینم

descriptionنمازجمعه به امامت یک زن در انگلیس: تصویر EmptyRe: نمازجمعه به امامت یک زن در انگلیس: تصویر

more_horiz
با توجه به نحوه ایستادن اقایون که دستهای خود را بروی سینه نگذاشته اند

شاید انها شیعه باشند

به هر جهت یک زن اگر هم امام جماعت باشه به قول اقا سهیل برای زنها باید بشه

نه مردها

شاید هم این ترفندی وحربه ای باشد

more_horiz
من مسلمانی دیدم از قوم یهود!
که چون آن درویش ِ پیر
نعره یا هو می کشید!
من به او گفتم : هـــو یا « یا هـو»؟!
او با تمسخر گفت : هم من هم هـــــو!!

more_horiz
اگه شيعه هستن پس چرا مهر ندارن؟؟؟؟
طرز ايستادن آقايون شبيه به ايستادن براي نماز نيست 24
بوووووووو داره 3

more_horiz
بالاخره هرچي كه هسته بازهم زير سوال بردن اسلام هسته
كل حرف همينه
نه شيعه نه سني هيچ كدومش نيست

more_horiz
سلام حاج رضا عزیزم

خوش اومدی مدتی نبودی عزیزم

جای تاپیک های شما واقعا خالی بود

وبلاه حاج رضا من گفتم احتمالا

ترفندی باشه جهت حربه ای تبلیغاتی

در یک قراءت جدید از اسلام

مه فشاند نور وسگ عوعو کند
16 16 16

more_horiz
اون دومی از سمت راست که ته کر کر خنده اس 7 5
privacy_tip Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum
power_settings_newLogin to reply