Iran Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Iran ForumLog in

Iran Forum helps you connect and share with the people in your life

descriptionشعار ، شعار ،.... Emptyشعار ، شعار ،....

more_horiz
یه چندوقتیه که در و دیوار شهر تهران پر شده از شعائر اسلامی و حدیث و روایت و..... زیرش هم نوشته طرح ترویج فرهنگ و شعائر اسلامی !!!
شعارهایی هم نوشته که تقریبا ملت پای منبر و تلویزیون و .... از قدیم و ندیم شنیده بودن .
مثلا تصور کنید یکی از شعارها اینه که حسد بدترین کارهاست !
تصور کنید یه خانومی نشسته توی یه ماشین گران قیمت و همینجور داره میره که یه دفعه وسط اتوبان چشمش میخوره به این شعار . قراره چه اتفاقی بیوفته ؟
دوستان مروج این کار انتظار دارن این اتفاق بیوفته :
یه دفعه وسط اتوبان بزنه رو ترمز و وایسه و چشمهاش بشه چهارتا بعد از لحظه ای اشک تو چشمش پر بشه و دستاش می لرزه و چندبار بین انگشت شست و اشاره رو از رو و از زیر گاز بگیره و بره تو فکر که ای خدا من چقدر آدم بدی هستم . چرا به منیژه و اقدس و ..... حسودی میکردم . خدا مرگم بده
و یا یه آقای که مدیریتی داره به راننده اش بگه بزن کنار بزار من چندبار این جمله زیبا رو بخونم و بعد از این که خوند سریع میره اداره و استعفاش رو می نویسه که چرا به مدیری دیگه حسودی کرده و زیرآبش رو زده و دیگه شبها خواب به چشمهاش نمیاد !!!!
ول کنید مشکلات اقتصادی مملکت رو . این هزینه های میلیونی که بابت همین شعائر و یا همین انتخاب اسامی سالها که اعلام میشه که مشکلی از مشکلات کشور بر طرف نمی کنه . اگه حتی برای دونفر این اتفاقاتی که در بالا عرض کردم پیش بیاد می ارزه که حالا پولش رو بدیم چهار تا دانشجو خرج تحصیل بدن و پس فردا جفتک بزنن که آزادی آزادی ....

descriptionشعار ، شعار ،.... EmptyRe: شعار ، شعار ،....

more_horiz
من کاملا" این نظر رو قبول دارم. شعارنویسی و مثلا" ترویج فرهنگ اسلامی و تبلیغات و این همه از اسلام و قرآن و حدیث و آیه و روایت و نکات تربیتی و تعلیمی حرف زدن و نوشتن و ... نه تنها مشکلی رو حل نمی کنه بلکه بر دایره ی بدبینی و انزجار مردمی که برای نان شب خودشان هم محتاجند اضافه می کنه. شعاردادن اصلا" یه عمل ریا کارانه ست . مثلا" شما فکر کنید که در و دیوار پر بشه از اینکه اسراف نکنید :
ان المبذرین کانوا اخوان الشیاطین
ویااینکه :
کلوا واشربوا ولاتسرفوا
و قس علیهذا
حالا وقتی که معلوم میشه فلان حاج آقا یا حاج خانوم که خیلی هم ادعای اسلامیتشون میشه ، هزار
دنگ و فنگ و خدم و حشم و نوکر و کلفت و برج و بارو و ویلا و اینها دارند و با ماشین های پایین پونصد میلیون توی خیابون حرکت نمی کنند ، یا اینکه بچه هاشون توی فرانسه و انگلیس و آلمان و آمریکا دارند عشق و حال می کنند و تحصیل و این کارها ، خب این شعارها چه معنی داره که از این تیپ افراد سوء استفاده گر و دروغ گو و کلاش هم که بحمدالله و المنه کم نیستند! پس بهتره مشکلات رو از اساس درست کرد که من بعید میدونم درست بشه انسان اول باید عملا" از خودش شروع بکنه ، خودش رو اصلاح بکنه ، دروغ نگه ، ریا نکنه ، حق مردم رو نخوره ، بدگویی مردم رو نکنه ، حسادت نکنه ، زیر آب کسی رو نزنه ، تلاش بکنه ، کارش درست باشه ، حسودی نکنه ، راه راست رو در پیش بگیره و این صفات رو قبل از هر کس و هرچیز باید مدیران و مسوولان مملکت اسلامی داشته باشند و عامل به این خصایص باشند تا مردم وقتی که نگاه می کنند ، و عملا" می بینند ، یاد بگیرند و فرهنگشون تغییر بکنه اونوقت وقتی عدالت بود و تبعیض نبود و دروغ گویی و ریا کاری و تملق و چاپلوسی و ظاهر سازی نبود یا کم رنگ شده بود ، استناد به احادیث و روایات و چنین تبلیغاتی مفید خواهد بود ، اما حالا که خیلی ها ظاهر سازی می کنند و دروغ میگن این شعارها و نوشته ها و تبلیغات و مثلا" کارهای فرهنگی کاملا" نتیجه ی برعکس داره .

more_horiz
«لم تقولون ما لا تفعلون»(643).
«چرا آنچه انجام نمى‏دهيد بر زبان جارى مى‏كنيد؟!»
«اتامرون الّناس بالبرّ و تنسون انفسكم»(644)
«آيا مردم را به نيكى امر مى‏كنيد و خود را فراموش مى‏كنيد؟!»
اين گونه سخن گفتن، سخت خداوند را به خشم و غضب مى‏آورد؛
«كبر مقتاً عنداللَّه ان تقولوا مالا تفعلون»(645)
و مقام عالم بى عمل را تا حد حمار، تنزّل مى‏دهد؛
«مثل الّذين حمّلوا التّوراة ثم لم يحملوها كمثل الحمار يحمل اسفاراً»(646)
«وصف كسانى كه علم تورات را تحمل كردند سپس خلاف آن را عمل كردند همانند اُلاغى مى‏باشند كه كتاب‏هايى بر پشت حمل مى‏كند.

more_horiz
احسنت جناب حیران شما به نیکی این بحث رو تکمیل فرمودیدو متاسفانه این یه درد بزرگه که توجهی بهش نمیشه ، هرچی که از درون تهی بشه ، فقط یه پوسته و ظاهر ازش میمونه و آخر سر هم میشه با یه فوت و یا یه تلنگر کوچولو از بین بردش. جای تاسف داره که مسایل بدین مهمی سرسری گرفته میشه و بهش توجه نمیشه.
privacy_tip Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum
power_settings_newLogin to reply