Iran Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Iran ForumLog in

Iran Forum helps you connect and share with the people in your life

descriptionخيلييييييي غم انگيزه Emptyخيلييييييي غم انگيزه

more_horiz
سلام
توي اين ي هفته تو محل ما دوتا اتفاق بد افتاد يكي از اونا اين بود كه ي مرد زنشو موقعي كه خواب بود با ضربه چكش كشت ومصلح كرد وسوزون ودوميش اين بود كه ي پسر جون با ي دختر4سال دوست بوده بعد عاشق ميشه براي خاستگار مي خاسته اقدام كنه مي فهمه طرف 5 ساله ازداواج كرده بعد 4ليت بنزين و خود سوزو مرگ تموم شد
ولي واقعا چرا بايد همچين اتفاقاتي چهره جامعه مارو كريه كنه
نمي دونم

descriptionخيلييييييي غم انگيزه EmptyRe: خيلييييييي غم انگيزه

more_horiz
این واقعیت اجتماع ماست.

more_horiz
اين بي عقلي جامعه ما است

more_horiz
هر دو عزيزان درست ميگن ولي خدايي جرا بايد انسانها ارزش خودشون پايين بيارند

more_horiz
مردا نباشن جامعه درست می شه 31

more_horiz
[You must be registered and logged in to see this image.] اين نه تنها شما بلكه همه خانمها بدونيد تمام مردهاي موفق رو زنها نابود كردن اين ي واقعيته

more_horiz
نه اينكه مردها زن ها رو از بهشت بيرونشون كردن
شرمنده ها ولي(نعوذ بالله) خدا هم نگاه به خودتون كرده و براتون آيه فرستاده آخه هرچي كه آيه براي مردها هسته يه نصفه سطر ولي آياتي كه براي خانوم ها هسته(نه اينكه زياد حرف مي زنن) هفت هشت سطر بيا و نگاه كن

more_horiz
آقایون در موضع انفعال نیفتند، نظرات خودشان را ارائه فرمایند.
نظر مهسا خانم قابل احترام است.

more_horiz
جنگ جنگ تا پيروزي صباي شوخي مردها با زنها و بدون زنها موفق ميشند ولي زنها نه اين واقيته

more_horiz
سلام به همه
آقا مهدی ؛ مهسا جونم " حاج رضا و آقا یدی 16 16 16 16

اول اینکه آقا مهدی عزیز اصل جمله ای که فرمودین اینه : (( پشت هر مرد موفق یک زن ایستاده ))

حاج رضا ی عزیز تفکار و نظر شما برای ما محترمه ولی درست نیست افکار شخصیمون رو با روپوش خدا و قرآن به خورد بقیه بدیم " که نتیجش میشه دین گریزی امروز جوونای ما که به وضوح تو جامعه میبینیم ..

more_horiz
hajreza wrote:
نه اينكه مردها زن ها رو از بهشت بيرونشون كردن
شرمنده ها ولي(نعوذ بالله) خدا هم نگاه به خودتون كرده و براتون آيه فرستاده آخه هرچي كه آيه براي مردها هسته يه نصفه سطر ولي آياتي كه براي خانوم ها هسته(نه اينكه زياد حرف مي زنن) هفت هشت سطر بيا و نگاه كن

قال الله العظيم في كتابه :
«ان المسلمين و المسلمات و المؤمنين و المؤمنات و القانتين و القانتات و الصادقين و الصادقات و الصابرين و الصابرات و الخاشعين و الخاشعات و المتصدقين و المتصدقات و الصائمين و الصائمات و الحافظين فروجهم و الحافظات و الذاكرين الله كثيراً و الذاكرات اعد الله لهم مغفره و اجراً عظيماً» 1
«مردان و زنان مسلمان ، مردان و زنان با ايمان ، مردان و زنان عبادت پيشه ، مردان و زنان راسـت گفتار ، مردان و زنان بردبار و شكيبا ، مردان و زنان فروتن و نرم دل ، مردان و زنان بخشنده ، مردان و زنان روزه دار ، مردان و زنان پاكدامن ، مردان و زناني كه خداوند را بسيار ياد مي كنند ، خداوند براي آنان آمرزش و پاداشي بزرگ مهيا نموده است.»

در شان نزول آيه مباركه چنين آمده است : هنگامي كه « اسماء بنت عميس » با همسرش جعفربن ابي طالب ـ عليه السلام ـ از مهاجرت حبشه بازگشت ، نزد همسران پيامبر ـ صلي الله عليه و آله ـ رفته پرسيد :
آيا درباره ما چيزي از قرآن نازل نشده است ؟ گفتند : خير.
پس خدمت پيامبر ـ صلي الله عليه و آله ـ آمده عرض كرد : يا رسول الله آيا زنان در خسران و زيانند ؟ فرمود چرا ؟ گفت : زيرا كه آنان به خوبي ياد نشده اند چنانچه مردان ياد شده اند. پس خداوند بلند مرتبه اين آيه را نازل فرمود و به آنها اطمينان داد كه زن و مرد در پيشگاه خداوند از نظر مرتبت و منزلت يكسانند. مهم آن است كه از نظر اعتقاد و عمل و اخلاق اسلامي واجد فضيلت باشند. (2)

Last edited by faezeh on Tue Dec 15, 2009 1:28 pm; edited 1 time in total

more_horiz
قران مجید داستان یک زن را نقل می کند که با دقت در ان میزان عقل و فکر ان زن در مقایسه با مردان مشابه او برای ما روشن می شود و ان قصه حضرت سلیمان و ملکه سبا است . حضرت سلیمان پس از دریافت گزارشی مبنی بر اینکه در یمن زنی حکومت می کند که زمام سلطنت را در دست دارد و قدرت بسیاری دارد اما خورشید پرست هستند ( نقل به مضمون ایه 23 سوره نمل ) حضرت سلیمان پس از دریافت این گزارش نامه کوتاهی برای ملکه سبا به این مضمون نوشت :اين نامه از سليمان است، و چنين مى‏باشد: به نام خداوند بخشنده مهربان توصيه من اين است كه نسبت به من برترى‏جويى نكنيد، و بسوى من آييد در حالى كه تسليم حقّ هستيد(ایات 30و 31 سوره نمل )
باید توجه داشت که کیفیت برخورد سلاطین و فرمانروایان با نامه های پیامبران خدا بسیار متفاوت است مثلا در نامه هایی که پیامبر اسلام (ص ) به فرمانرواین ان روز جهان نوشت جواب منفی شنید و حتی گاها نسبت به نامه حضرت جسارت شدقران کریم کیفیت برخورد ملکه سبا با نامه حضرت سلیمان را بر خلاف برخورد افرادی همچون فرعون و و نمرود و یا اکثر سلاطین و فرمانروایان زمان پیامبر معرفی می کند
ملکه سبا با نامه حضرت سلیمان برخورد مثبتی نشان داد و به درباریان گفت (وانی القی الی کتاب کریم )نامه با کرامتی برای من امده است .
و با انها به مشورت پرداخت و انها گفتند : (نحن اولوا قوه و اولوا باس شدید )ما از جهات قدرت سیاسی و تدبیر مملکتی و از لحاظ قدرت نظامی و دفاعی نیرومند می باشیم (والامر الیک فانظری ماذا تامرین )و در عین حال تصمیم گیری و فرمان نهایی با توست .
ملکه سبا گفت : باید فکر کنیم و بر اساس فکر و عقل حرکت کنیم و چون هنوز به مقام و منزلت سلیمان پی نبرده بود گفت :(ان الملوک اذا دخلوا قریه افسدوها و جعلوا اعزه اهلها اذله و کذالک یفعلون ) روش و رسم پادشاهان روزگار این است که اگر داخل یم مملکت شوند و یک مملکت را مورد تجاوز نظامی قرار دهند فساد و اختلال وضع در ان کشور به وجود می اورند و صاحبان قدرت را ذلیل می سازند بنابراین ما نباید بدون تامل گام برداریم(انی مرسله الیهم بهدیه فناظره بم یرجع المرسلون ) من هدیه ای برای انها می فرستم از ان پس منتظر می مانم تا ببینم پیک هایی که من می فرستم چه پیامی می اورند .وقتی هدایا به سلیمان (علیه السلام ) رسید او هدایا را رد کرد و فرمود(بل انتم بهدیتکم تفرحون ) شما به هدایای ارسالی خود دلخوش کرده و امید بسته اید . در نتیجه ان بانو فهمید که نظام سلیمان نظام مالی نیست حضررت سلیمان در ادامه گفت (فلنا تینهم بجنود لا قبل لهم بها )من برای قلع و قمع خورشید پرستی و برقرار کردن نظام توحید با لشگریان فراوان به طرف انها حرکت می کنم
چگونگی ایمان بانوی جلیل الشان ملکه سبا
ملکه سبا پس از دریافت پیام حضرت سلیمان که در تایپست های قبلی به انها اشاره شد خود را اماده کرد که به دیدار حضرت سلیمان (علیه السلام ) برود ولی حضرت سلیمان پیش از انکه ملکه سیا نزد او بیاید تصمیم گرفت با ارائه معجزه ای او را از نبوت خود مطمئن سازد لذا از اطرافیانش خواست که تخت بلقیس را بحظورش بیاورند :(قال الذی عنده علم من الکتاب انا اتیک به قبل ان یرتد الیک طرفک )كسى كه دانشى از كتاب (آسمانى) داشت گفت: پيش از آنكه چشم بر هم زنى، آن را نزد تو خواهم آورد
وقتی که ملکه سبا به محضر سلیمان امد ان حضرت بعنوان ازمایش دستور داد تغییر مختصری در ان تخت به وجود اورند تا میزان هوش و فراست او معلوم شود او پس از سوال گفت (کانه هو ) گویا این تخت من است و بالاخره بعد از یک سلسله مناظره و پس از مشاهده جریانهایی گفت : (رب انی ظلمت نفسی و اسلمت مع سلیمان لله رب العالمین) (ملكه سبا) گفت: پروردگارا من به خود ستم كردم و (اينك) با سليمان براى خداوندى كه پروردگار عالميان است اسلام آوردم
اکنون شما این قصه قرانی را بیشتر مورد دقت قرار بدهید و مقایسه کنید با رفتار فرعون و نمرود یعنی قصه این زن و قصه ان مردها تا روشن شود در هر مورد قل و منطق و انصاف حکم فرما شده است توفیق حاصل شده و در هر جا لجاجت و استکبار به کار رفته سقوط و تباهی به بار اورده است چه مرد و چه زن بدون تفاوت (لقد کان فی قصصهم عبره لاولی الالباب )

more_horiz
نه بابا اينارو خدا گفته تا شما خانما دپرس نشيد مولا آقا مرتضي علي (ع)فرموده دو زن برابر1 مرده قرآن ناطق بس ديگه كلكل دنداريم تسليم بشيد
خانماي محترمه

خطبه80نهج البلاغه رو مطالعه كنيد

more_horiz
دوستان سلام
نظرات تک تک عزیزان را مطالعه کردم و نظر فائزه خانم از عمق و منطقی قوی بهره مند است .
دوستان در اظهار نظر شرایط زمان و مکان را در نظر داشته باشند.
شرایط امروزمان با شرایط سال های آغازین طلوع اسلام قابل قیاس نیست.
و سخنان امام علی با توجه به شرایط آنروز شبه جزیره و عراق که شاید به اندازه
انگشتان دست از زنان با سواد در جامعه بهره مند بود عنوان شد نه اینکه امروز 60 درصد
ظرفیت دانشگاههای کشور در اختیار دختران دانشجو است و ارجاع این جمعیت عظیم به
آن کلام مولا در واقع امروز توهین به شعور 50 درصد جمعیت کشور و گریزان نمودن این قشر عظیم
از مولا و سایر سخنان و مواعظ و حکمتهای بلند و کوتاه امام میباشد.
لذا در این مورد بخصوص لازم است با تامل و تعمق و در نظر داشتن تمام ظرائف و لطایف موضوع
و با احاطه کامل بر جمیع جوانب امر اظهار نظر کرد و در عین احترام به نظر سایرین ،نظر شخصی و دیدگاه خود را تبین کرد.
علی ایحال باید به عرض دوستان برسانم که زن و مرد لازم و ملزوم و مکمل یکدیگرند و باید بعنوان یک تن واحد نگریست نه جدای از هم که زن و یا مرد جدای از هم معنا و مفهومی ندارند.
ایام عزت دوستان مستدام باد . 26
privacy_tip Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum
power_settings_newLogin to reply