Iran Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Iran ForumLog in

Iran Forum helps you connect and share with the people in your life

descriptionیک نکنه کوچک ولی مهم (حیاتی) در مورد لینک سایت ها و وبلاگها Emptyیک نکنه کوچک ولی مهم (حیاتی) در مورد لینک سایت ها و وبلاگها

more_horiz
با سلام
قبل از کلیک کردن روی هر لینکی اول که صفحه رو بخونید و بعد کلیک کنید

یک ترفند میخوام بگم که از این راه خیلی از افراد زرنگ و باهوش به همین روش هک شدند!!
هدف از این اموزش اینکه دانش شما نصبت به اینگونه مسایل بالا بره و کسی نتونه هکتون کنه

بعضی وقتها دیدید که یک تبلیغ از یک سایتی براتون میاد. مثلا نوشته عکس های بسیار جالب و.... اهنگ های بسیار جالب..
بعد زیرش یک لینک هستش و شما روش کلیک میکنید..

این لینک ها کلا 3 دسته هستند.
1. لینک ترجان یا کی لاگر اپلود شدست یا ویروس ها <> لینک های هستن که به محض کلیلک کردن روی انها میتونند اختیارات
سیستم شما را بدست بیارند. مثلا میگه بدو همه چی هست نرافزار.... شما هم کلیک میکنید و به همین راحتی هک میشید :[نیشخند]:
در این مواقع شما هر چیزی که تایپ کنید با کیبوردتون برای طرف ارسال میشه

مثال : اگر شما روی لینک زیر کلیک کنید مشخصات سیستم شما + ایپی شما برای من ارسال میشود

[You must be registered and logged in to see this link.]

نا گفته نمونه که اگه کسی ایپی شما را داشته باشه از طریق یک پورت باز میتونه به شما وصل بشه و ازادانه بدونه اینکه شما بفهمید توی ویندوستون بچرخه.و حتی میتونه ای اس پی شما را بفهمه و مشخصات ادرس محل سکونت شما را تا یک حدودی بدست بیاره.

2. لینک یک سایت تبلیقاتی <> برای بالا بردن امار سایت چنین تبلیقلتی صورت میگیره
مثال : توی روم های چت بیشتر از این روباط ها استفاده میشه

3.لینک های فاک پگه <> این لینک ها فقط برای بدست اوردن یوسر و پسورد شماست. مثل ایمیل و پسورد بلاگفا و..
مثال :لینک زیر وقتی روش کلیک کنید به ادرس جدیدی میرید و انجا از شما یوسر و پسورد میخواد.چنانچه یوسر و پسورد را وارد کنید ان یوسر و پسورد برای من ارسال میشود. با یک سایت واقعی فرقی نداره. میتونید نگاه کنید
بعضی وقت ها که خودم این صفحات تقلبی را درست میکنم خودمم به این موضوع شک میکنم که این یک صفحه تقلبی هستش یا واقعی!!
من صفحه بلاگفا رو طوری درست کردم که خود مدیر بلاگفا هم شک نتونه بکنه :[نیشخند]: نمونش لینک زیر. لینک زیر با لینک واقعی هیچ فرقی نداره. لینکش هیچ خطری نداره اگه ایمیل وارد نکنید.یک ایمیل الکی واسه امتحان بزنید تا بفهمید که چطوری هستش یک علامت میاد .. خطری نداره برای تجربه بعد نیست.

لینک :

و اما چطور بتونیم بفهمیم چه لینکی خطر داره و کدام بی خطره به زرنگی خودتون بستگی داره.
باید بتونید یک لینک را تفسیر کنید. این بحث در مقاله ای که برای وبلاگ هکینگ گفتم امده و میتونید از انجا اطلاعات بیشتری بدست بیارید.
امیدوارم با دانستن این موضوعات دیگر روی هر لینکی کلیک نکنید!!

نکته مهم : از نوشتن یوسر و پسوردتون در هر جایی خود داری کنید. مثلا اگه ادرسی شبیه به سایت یاهو دیدید و انجا از شما پسورد بلاگفا خواست باید سریعا به این نکته پی ببرید که این یک صفحه ای تقلبی هستش و هدف از این صفحه دزدیدن یوسر و پسورد شماست.
سایت های که php را ساپورت میکنند و دمین رایگان میدند بیشتر برای این جور حملات استفاده میشن. اگه دقت کنید من توی
110mb.com این صفحه را اپلود کردم چون php را ساپورت میکنه.با دونستن چنین نکاتی باید بیشتر به ادرس و لینک هایی که میبینیم دقت کنیم.

هر چند بار از این اموزش ها براتون می زاریم تا اطلاعات شما در این موارد بیشتر بشه و امنیت بالاتری داشته باشید.
دیدید چقدر ساده یک نفر به همین راحتی با یک کلیک کردن ساده هک میشه !! :!:
همیشه ان دسته افرادی هک میشن که اطلاعات کمتری دارن و یا یک اشتباه میکنند. هکر ها فقط منتظر یک اشتباه از سمت شما هستند! همیشه افراد ضعیفتر مورد حملات بیشتری هستند! پس سعی کنید زرنگ باشد :D

موفق باشید. :D

Last edited by Ali Erroorr on Sat Jun 20, 2009 7:00 am; edited 1 time in total

descriptionیک نکنه کوچک ولی مهم (حیاتی) در مورد لینک سایت ها و وبلاگها EmptyRe: یک نکنه کوچک ولی مهم (حیاتی) در مورد لینک سایت ها و وبلاگها

more_horiz
این سایت بهتر از اینجا طراحی شده

descriptionیک نکنه کوچک ولی مهم (حیاتی) در مورد لینک سایت ها و وبلاگها EmptyRe: یک نکنه کوچک ولی مهم (حیاتی) در مورد لینک سایت ها و وبلاگها

more_horiz
MrAli wrote:

در پست زیر جواب شما را دادم

دوستان لطفا برای ضایه کردن این شخص روی لینکی که این اقا داده کلیک نکنید.
این شخص در اصل یوسر ادمینه همین سایته که تبلیق کرده.
وقتی میبینم چنین ادما های میان توی نت هستن دوست دارم کل اینترنت را به ......... بدم :[نیشخند]:
اخه میای تبلیق کنی اقای ادمین... یک دفعه میبینی کل سایتت یک دفعه هک میشه و به ....... میری :[نیشخند]:
یعنی چه این کارا ؟؟ جوجو جون قرن 21 که تازه جیک جیک میکنی.. نکن این کار ها را که اینجوری ضایه بشی. :[نیشخند]:

یا علی

more_horiz
MrAli wrote:

21 :{قاه قاه}:
همون چيزي نگم بهتره، علي عزيز همه گفتني ها رو گفت. 41

more_horiz
با سلام
با عرض معذرت از همه ی دوستان
راستش من نمیخواستم اینقدر تند جواب این اقا را بدم.
ولی ما اینجا در یک فضای کاملا دوستانه هستیم
نباید بزاریم یک شخص با نوشتن چنین حرفهایی اینجا را به هم بریزه.
وظیفه ی خودم دونستن که جواب این اقا را مثل خودش بدم.!
موفق باشید
privacy_tip Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum
power_settings_newLogin to reply